Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Wielofunkcyjna Świetlica Oświatowa w Radziemicach

Rocznicowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Utworzono dnia 09.02.2017

Rocznicowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

          W minioną środę Dyskusyjny Klub Książki obchodził jubileusz powstania. W styczniu minął rok od inauguracyjnego spotkania DKK dla dorosłych działającego przy Bibliotece Publicznej w Radziemicach. W minionym roku odbyło się sześć spotkań, w których uczestniczyło 48 osób i zostały omówione następujące tytuły: „Grecka mozaika”, „Trzech panów na włóczędze”, „Księżyc nad Zakopanem”, „Cudowna”, „Dobre geny”, „Gwiazdy kina PRL”. Spotkanie miało nieco inny przebieg niż zwykle bo było okazją do podsumowań minionego roku i uczczenia tej rocznicy specjalnie przygotowanym na tę okoliczność tortem, który ufundowała dyrektor biblioteki by w ten sposób wyrazić swoje zadowolenie z działalności klubu i życzyć wytrwałości w czytaniu, spotykaniu się i prowadzeniu dyskusji. W czasie spotkania zwrócono uwagę na to, że książki nie tylko poszerzają horyzonty oraz zaspakajają potrzeby intelektualne i duchowe, ale też pozwalają na integrację ludzi o podobnych zainteresowaniach, podzielających zamiłowanie do czytania i dyskutowania o literaturze.

          W dalszej części klubowicze przystąpili do omawiania ostatnio przeczytanej książki - „Kontury” autorstwa Rachel Cusk. Jest to powieść o dziesięciu rozmowach koncentrująca się wokół pisarki prowadzącej kurs kreatywnego pisania podczas gorącego lata w Atenach. Główna bohaterka uczy studentów sztuki tworzenia opowiadań. Spotykani przez nią ludzie mówią przede wszystkim o sobie, dzielą się swoimi fantazjami, lękami, teoriami na temat związków, żalami i tęsknotami. Uczestniczący w dyskusji klubowicze zgodnie zauważyli iż w akcji powieści dzieje się niewiele za to przepełniona jest emocjami, a sam sposób narracji igra z przyzwyczajeniami czytelniczymi. Postacie pojawiają się i znikają, ich historie bywają urywane. Mało też dowiadujemy się o głównej bohaterce – można jedynie domyślać się co wydarzyło się w jej życiu. Dialogi zazwyczaj zlewają się z pierwszoosobową narracją przybierając charakter monologów.

          Powieść ta zmusza do zastanowienia się czy można zbudować trwałe relacje w świecie, w którym każdy jest swoją własną opowieścią – ludzie zapatrzeni we własną narrację poszukują słuchaczy niekoniecznie chcąc nimi być a dzięki rozmowie chcą pozbyć się poczucia samotności.

Rocznicowe spotkanie DKK

Utworzono dnia 09.02.2017, 09:56

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Sierpień 2017
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 4

W poprzednim tygodniu: 14

W tym miesiącu: 32

W poprzednim miesiącu: 58

Wszystkich: 619